TABİA

Üzüm Çekirdeği Yağı 500 mg 120 kapsül

  • 57221
  • VAR

Üzüm Çekirdeği Yağı 50 mg 120 kapsül

+ -

Üzüm çekirdeği yağı

Doğanın en  güçlü  antioksidanlarından biri de, çeşitli biyolojik etkileri olan, flavonoid olmayan,polifenolik bir bileşik“resveratrol”dür.  (4)(2.1) Resveratrol iyi kolesterol HDL’yi artırıyor, kötü kolesterol LDL’nin damar duvarındaki olumsuz etkilerini azaltır. Bazı uzmanlar bu önemli antioksidanın binlerce yıldır aranan gençlik iksiri olabileceğini ileri sürüyor. (2.1.)

 

Oligomerik Proantosiyanidinler ve resveratrol içeriği açısından öne çıkan ürün ise üzüm çekirdeğidir.(9)

 

Üzüm çekirdeği, yüksek doymamış yağ asitleri ve yüksek tokoferol içeren, yüksek beslenme potansiyeline [ 8 , 11 ] 4.5 sahip, oligomerik proantosiyanidinler gibi fenoller ve  Resveratrol içeren  çok değerli bir yağ taşımaktadır.  6 , 8 ].4.1.4.2. 4.3. 18 19

Dikkate değer olarak, resveratrol, likopen, kuersetin, melatonin ve diğer güçlü antioksidanlar dahil olmak üzere üzümlerde 1600'den fazla bileşik tanımlanmıştır (5)

 

Bazı Bilimsel Araştırmalarda ;

  1. Üzüm çekirdeği yağının [ 13 ](4.5.)  kardiyovasküler hastalıklar, diyabet ve kanser riskini azalttığı ve cinsel iktidarsızlığın önlenmesine yardımcı olduğu.[ 19  5.1- 21 5.2 ] 4.1.
  2. Yapılan deneysel çalışmalar, flavonoidlerin kansere karşı yararlı etkileri konusunda artan kanıtlar sağladığı(3)ve  bazı kanserlere karşı koruma sağladığı, 4.4.

 

  1. Üzüm çekirdeği yağı düşük dansiteli lipoprotein kolesterol (LDL-c) üretimini aşağı regüle ederek kardiyovasküler sağlığa katkıda bulunduğu.(20)(21)    Ek olarak, hipertansiyonun önlenmesinde ,obezite ve diyabet nedeniyle zayıf dolaşımın neden olduğu yaralanmaların normalleşmesinde rol oynadığı. Doku elastikiyetine yardımcı olduğu, şişlik ve ödemleri azalttığı, mükemmel bir antioksidan gibi davrandığı. [ 9 , 13 , 15 ] ve çocuklar ve yaşlılar için yüksek beslenme kalitesi gösterdiği, [15 ]. 

 

  1.  Üzüm çekirdeği ekstresinin kan basıncı üzerinde faydalı bir etki yarattığı ve bu etkinin genç veya obez bireylerde ve metabolik bozuklukları olan hastalarda daha belirgin olduğu, 7[1] (23)

 

  1. Üzüm çekirdeği ekstresi, uzun süre oturma sırasında sağlıklı kadınlarda  oluşabilen bacak şişmesini azalttığı, (8)
  2. Bir başka çalışmada üzüm çekirdeği yağının düşük yoğunluklu lipoprotein oksidasyonunu inhibe etme özelliği gibi birçok farmakolojik aktiviteye sahip olduğu, [ 15 ] 4.1. 
 

 

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Markalar
Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 S.S ECZACILAR İLAÇ SAĞLIK VE ECZANE GEREÇLERİ ATIKLARINI DEĞERLENDİRME ÇEVRE KORUMA VE İŞLETME KOOPERATİFİ Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.