TABİA

NANE YAĞI 10 ML

  • 26875
  • VAR

NANE YAĞI 10 ML

+ -

 

NANE YAĞI (MENTA PIPPERITA)

Tabia Pure Nature Nane Yağı, nane yapraklarından buhar distilasyon yöntemi ile elde edilir. Zihni canlandırıcı etkiye sahiptir.

 

KULLANIM ŞEKLİ:

Masaj yağı olarak; Karışımı hazırlamak  için bir miktar taşıyıcı yağa (susam, badem vb.) 3-4 damla nane yağı eklenerek uygulanır. Dahilen kullanım için 1 bardak ılık suya 2-3 damla nane yağı eklenerek kullanılabilir. 

Yağ Kullanımı: Seyreltilerek ihtiyaç duydukça cilde uygulanabilir.

Bazı bilimsel araştırmalarda Nane Yağının;

• Ağız kokularını giderilmesinde  ve diş etleri kabarmalarını önlemede etkili olduğu, (1)

• Hamilelik dönemindeki mide bulantıların giderilmesinde ve kusmaların önüne geçmede etkili olduğu, (2)

• Antibakteriyal özellik gösterdiği, (3,4)

• Antifungal ve Antioksidan özelliklere sahip olduğu, (5,6,7)

• Radyasyondan koruyucu etkiye sahip olduğu, (8)

ileri sürülmüş ve ortaya konulmuştur.

 

UÇUCU YAĞ KULLANIM BİÇİMLERİ VE GENEL UYARILAR 

• Uçucu (esansiyel) yağlardan yararlanma düzeyi kullanım biçimine bağlı olarak değişebilir. Yarar düzeyini artırmak için abartılı kullanım, yarardan çok zarar da verebilir.

• Bu nedenle uçucu yağların kullanımında belli ilkelere uymak gerekmektedir.

 

1-Tabia Uçucu Yağları katkısız ve saf olarak elde edilmektedir. Bu nedenle geniş alanlarda deriye uygulanırken doğrudan kullanılmamalı taşıyıcı yağlarla mutlaka seyreltilmelidir.

2-Uçucu yağlar etiketsiz şişelere bölünerek kullanılmamalı, küçük çocukların ulaşamayacağı yerlerde muhafaza edilmelidir.

3-Uçucu yağlar uygulama sırasında gözle temas ettirilmemeli, hepatit, epilepsi, kanser, parkinson, alerji gibi ciddi rahatsızlıkları olanlar önceden mutlaka doktorlarına danışmalıdır

4-Uçucu yağlar ilaç değildir. Doktorunuzun reçete ile yazdığı ilaçların yerine geçmez. Sağlık sorunlarınız için öncelikle bir sağlık uzmanına, hekime, eczacıya danışınız.

5-Dahili kullanımda uçucu yağ bir tatlı kaşığına 2-3 damla veya bir bardak meyve suyuna 4-5 damla, ya da çay şekerine 2-3 damla damlatılarak alınabilir. (çocuklarda yarısı)

6-Uçucu yağın kompres yapılarak kullanılması halinde mendil ya da peçeteye birkaç damla damlatılmalı ve gerekli bölgeye bastırılmalıdır.

7-Tabia Uçucu Yağları özellikle aromaterapi amaçlı olarak kullanılırken taşıyıcı olarak da kullanılabilen yağları ile her 100 ml için 5 damla damlatılıp karıştırılarak seyreltilmeli sonra yeterli miktar yağ, dairesel kaydırma ve bastırma hareketleri ile uygulanmalıdır.

8-Tabia Uçucu Yağları’nın salon veya odalarda ortam değiştirici olarak kullanımında koku lambaları üzerine 3-4 damla damlatmak ve lambanın ısıtmasına bırakmak yeterlidir. Birkaç dakika içerisinde ortam, kullanılan uçucu yağın türüne göre; sakinleştirici, dinlendirici, rahat nefes alınmasına yardım eden, sivrisineklerin ve haşerelerin uğramadığı bir niteliğe kavuşur.

9-Hamilelerin kullanmaması tavsiye edilir. Fazla kullanılan kekik yağı tiroid bezinin işlevini artırabilir. Bu nedenle guatr hastaları kullanmamalıdır.

10-Nane uçucu yağı, midelerinde hassasiyet olan veya bağırsaklarda tahriş olan kişilerde zarar verebilir. Aşırı dozdan kaçınılmalıdır. Kramp ve nefes alma güçlüklerine neden olabildiğinden bebek ve küçük çocuklara koklatılmamalıdır.

Ürüne ait yorum bulunmamaktadır.

Güvenlik Kodu

Benzer Ürünler

Markalar
Kampanya ve İndirimlerden Haberdar Olun!

© 2018 S.S ECZACILAR İLAÇ SAĞLIK VE ECZANE GEREÇLERİ ATIKLARINI DEĞERLENDİRME ÇEVRE KORUMA VE İŞLETME KOOPERATİFİ Tüm hakları saklıdır.

Visa Mastercard 3d secure
Yukarı
Hipotenüs Hipotenüs® Yeni Nesil E-Ticaret Sistemleri ile Hazırlanmıştır.